Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Parkolasi buntetes-Penalty charge notice in resident zone

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gyalogkakukk79
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Március 27. Szombat, 19:06    Hozzászólás témája: Parkolasi buntetes-Penalty charge notice in resident zone Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt szeretnem megkerdezni az idetevedoktol hogy kotelesek e fenykeppel alatamasztani a resident parking permit nelkuli parkolas bizonyitasat.
Kerjek toluk fenykepet?
Ha lehet kerdezetek utanna az ismerosok kozott.
Mivel ha van lehetoseg akkor nem szeretnek fizetni.
Nem kell szemet forgatni,masra is el tudom kolteni a penzem.
Nem szandekos volt ,elaludtam.

A tortenet egyebkent a kovetkezo.
Szombati napon elaludtam mikozben Haringhey-ben egy resident parking zonaban parkoltam.
Reggel 8-ig lehetet parkolni e nelkul de csak 9-kor ebredtem fel.
Akkor mar ott vart az angol rendszamu auton felragasztva egy teljesen ures boritek amin meg pcn number sem szerepelt es semmi egyeb hivatkozasi szam, vagy hogy mi a teendo vele.
Irtam nekik e-mailt es elvileg tudnak rola mert azt irtak.
Megadtak hol lehet befizetni de semmi egyeb ,mint pl hogy mennyit.
Meg nem irtam nekik vissza mivel hetvege van es remenykedem hogy addig valaki tudd tanacsot adni.
Arra gondolok hogy ha arra nem vette a faradsagot az ellenor hogy kitoltse a papirokat es be is rakja a boritekba talan fenykep sem keszult.
De nem tudom hogy kell e nekik fenykeppel bizonyitani a dolgot vagy eleg hogy a gepebe bepotyogte?
Hiszen ennyi erovel barmit beleirhat.
Feri
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
BabaBaba
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Március 27. Szombat, 21:33    Hozzászólás témája: Re: Parkolasi buntetes-Penalty charge notice in resident zon Hozzászólás az előzmény idézésével

gyalogkakukk79 írta:
Azt szeretnem megkerdezni az idetevedoktol hogy kotelesek e fenykeppel alatamasztani a resident parking permit nelkuli parkolas bizonyitasat.
Kerjek toluk fenykepet?
Ha lehet kerdezetek utanna az ismerosok kozott.
Mivel ha van lehetoseg akkor nem szeretnek fizetni.
Nem kell szemet forgatni,masra is el tudom kolteni a penzem.
Nem szandekos volt ,elaludtam.

A tortenet egyebkent a kovetkezo.
Szombati napon elaludtam mikozben Haringhey-ben egy resident parking zonaban parkoltam.
Reggel 8-ig lehetet parkolni e nelkul de csak 9-kor ebredtem fel.
Akkor mar ott vart az angol rendszamu auton felragasztva egy teljesen ures boritek amin meg pcn number sem szerepelt es semmi egyeb hivatkozasi szam, vagy hogy mi a teendo vele.
Irtam nekik e-mailt es elvileg tudnak rola mert azt irtak.
Megadtak hol lehet befizetni de semmi egyeb ,mint pl hogy mennyit.
Meg nem irtam nekik vissza mivel hetvege van es remenykedem hogy addig valaki tudd tanacsot adni.
Arra gondolok hogy ha arra nem vette a faradsagot az ellenor hogy kitoltse a papirokat es be is rakja a boritekba talan fenykep sem keszult.
De nem tudom hogy kell e nekik fenykeppel bizonyitani a dolgot vagy eleg hogy a gepebe bepotyogte?
Hiszen ennyi erovel barmit beleirhat.
Feri

Ha megkaptad a boritekot es hogy fizetni kell,akkor nincs mese. Sajnos ezzel nem viccelnek. Akar van foto akar nincs a bunti az bunti es ha jogos akkor be kell fizetni. Habar igazabol nem tom milyen fenykepre gondolsz? Sokkolt
Engedely nelkul parkoltal? Akkor sajnos az buntivel jar, amit ki kell csengetni...tiszta sor...Sajnos az senkit nem fog meghatni hogy elaludtal... SzomorúSzomorúSzomorú Es lehet ha sokaig huzod a dolgot meg kamatostol fogjak behajtani...
Vissza az elejére
gyalogkakukk79
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Március 27. Szombat, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A buntetes jogos,azt igazabol nem vitatnam.
Attol fuggetlenul szivesen kibujnek a fizetesbol....
Nem kell emiat elitelni,mindenki kibujna aki tudna.
aki ugy erzi hogy nem hat azzal valami nem stimmel.

(Meg az elejen,az elso napokban kaptam parkolasert buntetest,Chelmsfordban.
Boritek a szelvedon,benne a papir a tudnivalokkal,befizetni valo osszeggel,cimmel az irodanak mellekelve.
Meg aznap befizettem.)

Jelen esetben azonban ures boritek az ablakon,semmi informacio,hivatkozasi szam vagy valami.
Azt is gondolhattam volna hogy valaki szorakozik vagy csak egyszeru figyelmeztetes.....
Aztan kinyomoztam kivel kell felvenni a kapcsolatott es legalabb megkerdeztem hogy mi a fene ez.

Most egy szinten sofor ismerosomet megkerdeztem es o azt mondta szemelyes tapasztalat alapjan hogy mar ketszer meg akartak buntetni parkolas miatt es mivel nem volt foto igy nem tudtak megbuntetni.

Szoval a kerdes szerintem megalapozot.
Hogyan tudnak megbuntetni abban az esetben ha nettan nem keszult foto?

Az alapjan hogy a parkoloor bepotyogte a gepebe?
Ez nem tunne eletszerunek hiszen a piros lampan valo athaladast es a bus lane-en valo haladast sem bemondas alapjan buntetik hanem fenykeppel alatamasztva.

Meg Magyarorszagon is szukseges fenykep a parkolasi birsag jogossaganak bizonyitasahoz.

Changes in the rules for parking tickets in April 2008, meant that this defence no longer applies, and councils may now send you a ticket through the post. However, if this happens the first thing you should do is request photographic evidence of the contravention.

Valamint ket link meg:
http://www.thisismoney.co.uk/fight-parking-tickets

http://www.whatdotheyknow.com/request/penalty_notice_hs64099905_19th_j

Szoval valakinek biztos informacioja van esetleg?
Vissza az elejére
gyalogkakukk79
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Március 28. Vasárnap, 22:14    Hozzászólás témája: Where are you? Hozzászólás az előzmény idézésével

Emberek....gyerunk,gyerunk.......
Hat senki nem tud semmit?
Most lengyeleket kerdezgessek?
Oh come on....
Vissza az elejére
gyalogkakukk79
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 14. Szombat, 19:33    Hozzászólás témája: pictures Hozzászólás az előzmény idézésével

A vege az lett hogy befizettem ....mi mas.
Volt nekik kep amit e-mailben is elkuldtek es kesobb postan is.Szoval megdolgoztak a penzukert.Csak az az erdekes hogy nekem kellett kinyomozni hogy mit keres az ures boritek az auton?
Ha nem mentem volna utanna akkor ki mondja meg hogy fizetni kell es hova?
Na mindegy.Tapasztalat:Ne aludj el ha a nyamvadt paki koran kell es nem hord szemuveget.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban