Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Mi különbség P60 és P45 között?

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
csikorita
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 16. Vasárnap, 10:35    Hozzászólás témája: Mi különbség P60 és P45 között? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy pontosan mit is jelent a P60 és a P45, mert amikor beszéltem egy ismerősömmel ő azt mondta, hogy mindig igyekezzek P45-ot kérni, mert így a reális adót vonnák tőlem. (ez alatt azt értem hogy nem lenne túl fizetésem az adót illetőleg)Az adó év végén automatikusan P60-t kaptam a cégemtől és akkor kaptam P45-ot amikor év közben munkahelyet váltottam. Én azt gondoltam, hogy ez így normális. Illetve, nem túl sokat tudok az adó kódokról, de olvastam egy két kérdésben, hogy vannak akiket rossz kódba soroltak. Én jelenleg 647L -s kódban vagyok. Honnan tudom, hogy ez jó vagy nem? Én állandósként dolgozom egy cégnél a párom agency-nél dolgozik szintén ezzel a kóddal.

Előre is megköszönöm válaszotokat!

Üdv.: Csikoríta
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 16. Vasárnap, 10:52    Hozzászólás témája: Re: Mi különbség P60 és P45 között? Hozzászólás az előzmény idézésével

csikorita írta:
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy pontosan mit is jelent a P60 és a P45, mert amikor beszéltem egy ismerősömmel ő azt mondta, hogy mindig igyekezzek P45-ot kérni, mert így a reális adót vonnák tőlem. (ez alatt azt értem hogy nem lenne túl fizetésem az adót illetőleg)Az adó év végén automatikusan P60-t kaptam a cégemtől és akkor kaptam P45-ot amikor év közben munkahelyet váltottam. Én azt gondoltam, hogy ez így normális. Illetve, nem túl sokat tudok az adó kódokról, de olvastam egy két kérdésben, hogy vannak akiket rossz kódba soroltak. Én jelenleg 647L -s kódban vagyok. Honnan tudom, hogy ez jó vagy nem? Én állandósként dolgozom egy cégnél a párom agency-nél dolgozik szintén ezzel a kóddal.

Előre is megköszönöm válaszotokat!

Üdv.: Csikoríta

http://www.hmrc.gov.uk/working/forms/paye-forms.htm
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Máj 16. Vasárnap, 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teljesen helyesen írtad a P60-at adózási év végén kapsz. P45-öt meg évközbeni munkahely cserénél köteles a munkáltatód adni, az addig keresett jövedelemről és kifizetett adóról és NI-ről. Az adó kódot meg mindig a HMRC henerálja. Neked nem kell ezzel lényegében foglalkozni. Ez csak akkor jelenthet problémát, amikor az első itteni munkahelyed van, mert ekkor csak egy emergency tax kódod lesz. Itt olvashatsz bővebben erről:
http://www.hmrc.gov.uk/incometax/codes-basics.htm
"For those eligible for the basic Personal Allowance - 647L for the 2010-11 tax year."
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban