Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Recession

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bank
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tolmacs
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Október 10. Péntek, 21:16    Hozzászólás témája: Recession Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintetek mennyire biztonsagos napjainkban bankban tartani a penzt? Nagyon foglalkoztat a gondolat, hogy csak annyit hagyok a szamlakon, ami a fenntartasahoz eleg!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
erus
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Október 10. Péntek, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem azt mondta egy angol, hogy biztonságos, de nem egy bankár volt az illető...

Mondjuk ez engem is érdekelne, az összes pénzünk a Lloyds-ban van... Zavart
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Október 10. Péntek, 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erus írta:
Nekem azt mondta egy angol, hogy biztonságos, de nem egy bankár volt az illető...

Mondjuk ez engem is érdekelne, az összes pénzünk a Lloyds-ban van... Zavart

Az angol kormány az összes lakossági számlára visszafizetési garanciát vállalt pár héttel ezelőtt, 50.000 fontig, nem kell aggódni. Az ír bankok viszont korlátlan garanciát adnak, csak a lakossági betéteseknek.
Ezt azért hozták a válság első jelére, hogy ne ismétlődjön meg az egy évvel ezelőtti lakossági pénzkivételi hullám, ami egy bizonyos bankot érintett akkor.

Szóval én úgy gondolom biztonságos a bankban tartott pénz, igaz, nem is kamatozik... De valamit valamiért.
Ajánlom figyelmetekbe ezt a cikket:
http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=243198

Hogy hová vezet ez a mostani recesszió, visszaesés azt nem lehet megmondani, nagyon durva dolgok is jöhetnek (az egész világon)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
tolmacs
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Október 10. Péntek, 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tovi írta:

Az angol kormány az összes lakossági számlára visszafizetési garanciát vállalt pár héttel ezelőtt, 50.000 fontig, nem kell aggódni.

Akkor tenyleg nincs miert aggodni! Kulonosen, ha 50.000 font a hatar! Nevető
Vissza az elejére
Tovi
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Október 10. Péntek, 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tolmacs írta:
Tovi írta:

Az angol kormány az összes lakossági számlára visszafizetési garanciát vállalt pár héttel ezelőtt, 50.000 fontig, nem kell aggódni.

Akkor tenyleg nincs miert aggodni! Kulonosen, ha 50.000 font a hatar! Nevető

Na igen, még gyűjthetek én is hozzá, mire nem vonatkozik rám a garancia.... Már csak néhány évtized, és el is érem talán Nagyon boldog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
tono77
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. December 8. Hétfő, 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én nemsokára megyek haza és azt szeretném megkérdezni tőletek hogy hogyan érdemes haza vinni a pénzemet? Kp-ban vagy inkább bankon keresztül futtassam át? Illetve van korlát hogy mennyi fontot lehet kp-ban kivinni az országból? Na nincs olyan sok, de nem szeretném ha a reptéren szembesülnék azzal hogy csak ennyit és ennyit vihetek kp-ban haza. Válaszotokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
magyarandi
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2008. December 8. Hétfő, 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kivonat HM Rev & Customs weboldalrol;
"From 15 June 2007, if you are travelling to or from a country outside the European Union (EU), you will need to declare any sums of cash of 10,000 Euro or more (or the equivalent in another currency) to HM Revenue & Customs (HMRC).

You do not need to declare cash if you are travelling to or from another EU country."

Sztem nem lesz problema a repteren. Lehet meg sem kerdezik mennyi love van nalad...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. December 9. Kedd, 9:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

magyarandi írta:
Lehet meg sem kerdezik mennyi love van nalad...

Utoljara a 80-as evekben tettek fel ezt a kerdest Mosoly
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tono77
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. December 9. Kedd, 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon köszi a választ, lehet hogy én még a 80'as években élek Mosoly Csak rákérdeztem nehogy meglepi érjen. Viszont ha valaki tudna valamit mondani, hogy pikk-pakk lezerhatom e ill. megszüntethetem a bankszámlám, azt nagyon megköszönném. A számlám a Lloyds-nál van. Előre is nagyon köszönöm!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bank Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban