Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

CIS és Home Office

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
manglajos
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Január 31. Csütörtök, 16:15    Hozzászólás témája: CIS és Home Office Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Közvetítő cégen keresztül mennénk ki Londonba dolgozni. A közvetítő azt mondta, hogy nekünk nem kell fizetnünk közvetítési díjat, mert a munkaadó fizeti és amúgy is törvénytelen lenne. Ezért nem is tűnik átverésnek a kiközvetítés. Viszont van olyan dolog, ami nem teljesen tiszta még. Élelmiszer raktárba dolgoznánk magyarokkal, így nyelvtudás se szükséges. CIS kiváltása kötelező, de sokan azt mondják, hogy csak építőiparban alkalmazzák. A közvetítő úgy tájékoztatott, hogy 2007. májusától minden fizikai munkát végzőnél alkalmazható a CIS, és a cég fizetné az adót és a járulékokat, nem egyénileg kellene. Másoktól is kérdeztem, ők úgy tudják építőiparban kell csak és egyénileg kell adózni. A közvetítő szerint 100 font lenne a Home Office és a CIS kiváltása összesen.

Mi az igazság?

Válaszaitokat előre is Köszönöm: Lajos

(Bocsi, ha rossz helyen tettem fel a kérdést)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
revoltoid
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Február 20. Szerda, 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

üdv,
nekem is foszlányos a tudásom, de amit tudni vélek elmondom.
a CIS elvileg a construction industry scheme rövidítése ami ugyebár építőiparra utal, még nem hallottam hogy máshol alkalmazták volna, pláne nem élelmiszerraktárban. 2007 árpilisában változott a CIS, elképzelhető hogy kiterjesztették fizikai munkára. szerintem csak azért akarják ráhúzni az élelmiszerraktáros munkára mert CIS esetén kevesebb pénzt kell utánad befizetniük mintha alkalmazott lennél. a cég fizeti az adót, de a járulékokat te fizeted, ezért is olcsóbb a cégnek. hogy most mennyibe kerül azt nem tudom, de két éve teljesen ingyen volt a CIS kiváltása. a home office mintha 35 font lett volna, nem biztos ez sem. lehet hogy drágultak, de az is lehet hogy a 100 fontban már benne van a közvetítési díj is Mosoly
nem biztos hogy helytállóak az infók, de annyira igen, mint amiket felsoroltál Mosoly
csak azért írtam mert tudom milyen amikor senki nem válaszol Nagyon boldog
üdv
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
revoltoid
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. Február 20. Szerda, 23:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

megint üdv,
kitsit utánanéztem a CIS-nek, a következő felsorolás a most érvényben levő szabályok alapján készült, ezek tartoznak a CIS alá:

The Scheme covers all construction work carried out in the
United Kingdom (UK), including jobs such as
· site preparation
· alterations
· dismantling
· construction
· repairs
· decorating
· demolition

hát nem úgy tűnik mintha a konzervpakolás közte lenne.
üdv
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Terminator
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2008. Február 21. Csütörtök, 8:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A CIS az építőiparra vonatkozik és semmi másra, ilyen egyszerű.
gerike
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Április 28. Hétfő, 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok! Segitséget szeretnék kérni home office és cis ügyintézésében. 2007 aug. óta vagyok kint, és eddig egy magyar építőipari vállalkozónál dolgoztam hivatalosan,(vonta az adómat, és kaptam havonta a fizetési elszámolásokat is)de a home office-t nem intéztem, mert szerinte nem kell. Én meg mindenhol azt olvasom,hogy kötelező! Augusztus már nem most volt. Ha most intézném, akkor lehet belőle valami bajom? Munka kezdésnek jó ha aug.-t írom? Ráadásul el akarok innen menni, mivel a munka elég akadozó. Ha valaki tud valamit írni a cis-el kapcsolatban(hol kell intézni, és hogy pontosan hogy is müködik) azt is megköszönném. Sorry, a tudatlanságomért és várnám a segítségeteket!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban