Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

P 60 - as Adozasi Fontos Tudnivalok
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
asd2
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. November 27. Kedd, 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza kell fizetnem? Le tudnád ezt írni bővebben.Pls. Nagyon fontos lenne.
köszönöm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. November 27. Kedd, 10:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

asd2 írta:
Vissza kell fizetnem? Le tudnád ezt írni bővebben.Pls. Nagyon fontos lenne.
köszönöm

Miert mit gondoltal? Azert mert hazamentel egy par honapra mentesulsz az adofizetes alol?
Az eves kereseted utan kell adoznod, nagyon mindegy, hogy hany reszletben kerested meg.
Lehet, hogy nem most kell visszafizetned, hanem az adoev vegen kell bevallast keszitened.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
asd2
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. November 27. Kedd, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem, dehogy is gondoltam.
Tehát egyszerűen bevallom mégegyszer és kész, az adóév végén. Aztán az azon túlmenőt pedig a következő adóévhez.
Vissza az elejére
Kareszpolo
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. December 3. Hétfő, 3:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Lenne egy kérdésem ami számomra elég fontos...Walesben vagyok kb 2 hónapja azóta dolgozom is munkaközvetítőnél.Ez eddig minden oké, csak az a gondom hogy az első 6-7 hétben a TAX code om BR volt...Ami számomra nem a megfelelőbb voplt.Szolta a közvetítőnek és ők elintézték hogy kicserélték vmi 522L re.Ami olyan szempontból jobb hogy kevesebbet adózom.Na de az első pár hétben szinte a dupláját adóztam a rossz tax code miatt.Azt mondták amikor visszaállitkák normálisra a tax code omat akkor folyamatosan visszautalják amit tuladóztam..Ez már joval több mint 200 font.Na de ez nem tőrténik meg!!!Mit tudok ilyen helyzetben csinálni??Válaszotokat előre köszönöm!
Karesz
Vissza az elejére
Portsmouth
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. December 10. Hétfő, 20:19    Hozzászólás témája: adobevallas Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Mar regota olvaslak titeket es sok hasznos dolgot olvastam mar itt.
Azonban lenne egy fontos kerdesem adozassal kapcsolatban mert lehet hogy mas ezt meg nem vetette fel.
Szoval tudom mi az a P60 es a P45 ,tudom hogy kapok adovisszaterites. De olyan szo szerinti adobevallas mint Magyar honban van e angliaban ?Tehat kell e kulon eves abobevallat keszitenie annak akinek mint munkavallalo volt csak adozott jovedelme egy adoevben? Tehat rendelkezik p60-al vagy/es p45-el. Mit kell tennie es ha kell tennie bevallast azt milyen hataridovel es nyomtatvanyon teheti meg itt Angliaban?

Kosz a segitsegert.
Sziasztok
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. December 11. Kedd, 13:07    Hozzászólás témája: Re: adobevallas Hozzászólás az előzmény idézésével

Portsmouth írta:
Sziasztok

Mar regota olvaslak titeket es sok hasznos dolgot olvastam mar itt.
Azonban lenne egy fontos kerdesem adozassal kapcsolatban mert lehet hogy mas ezt meg nem vetette fel.
Szoval tudom mi az a P60 es a P45 ,tudom hogy kapok adovisszaterites. De olyan szo szerinti adobevallas mint Magyar honban van e angliaban ?Tehat kell e kulon eves abobevallat keszitenie annak akinek mint munkavallalo volt csak adozott jovedelme egy adoevben? Tehat rendelkezik p60-al vagy/es p45-el. Mit kell tennie es ha kell tennie bevallast azt milyen hataridovel es nyomtatvanyon teheti meg itt Angliaban?

Kosz a segitsegert.
Sziasztok

Mint már korábban leírtuk itt nincs olyan hogy adóbevallás. Itt az adott formokkal felszerelkezve (ne felejts el magadnak másolatot csinálni, mert szeretik elveszíteni a papírokat) el kell menni az Inland Revenue-ba és ott kérni, hogy te szeretnél adót visszaigényelni. Ez egy darab A4-es igénylőlap, amire csak a te személyes adataidat kell ráírni és azt hogy hova kéred a válaszlevelet és hova kéred a pénzt. Ezekután a leadott pxx formokból ők megállapítják, hogy ténylegesen jár-e neked vissza, és ha igen akkor mennyi. Ezt egy levélben írják meg neked amit 4 héten belül postára kell adniuk.

A határidőt pontosan nem tudom, de az biztos hogy egy éven belül bármikor visszaigényelhetsz, hogy azon túl is, az már nem biztos. De hát ez elég ritkán fordul elő, ha mégis akkor majd megmondják neked az IR-ben.
Vissza az elejére
revoltoid
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. December 20. Csütörtök, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,
az új CIS rendszerről van kérdésem, fel kellene göngyölítenem egy ügyet, mert úgy tűnik a fővállalkozóm (vagy én) nagyon elhanyagolta a dolgot.
feltehetem itt, vagy van megfelelőbb topik?
köszi,
steve
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Terminator
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. December 20. Csütörtök, 16:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

revoltoid írta:

az új CIS rendszerről van kérdésem,
feltehetem itt?

Tedd fel nyugodtan, hisz a CIS többek között adóval is kapcsolatos.
revoltoid
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. December 20. Csütörtök, 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

természetesen a kérdésem a CIS adózási részével kapcsolatos, azért is gondoltam hogy a P60 mellé elfér a téma.
megpróbálom összefoglalni röviden:
self-employed-ként dolgoztam egy vállalkozónak ez év májustól októberig az építőiparban mint joiner. nem tájékozódtam megfelelően az új rendszerről, ezért a CIS25-öt kértem tőle folyamatosan, de most olvasom az IR honlapon hogy nincs többé CIS25. ez oké lenne, mert nem is kaptam tőle CIS25-öt, viszont semmi mást, hiába szóltam két hetente hogy ácsi mi lesz a papírokkal? oké, telnek a hónapok, hetente ki vagyok fizetve, várom az ünnepélyes pillanatot amikor valami certificate-et átnyújt, de csak nem tudunk ünnepelni. csak azért dolgoztam tovább, mert úgy tudtam hogy a CIS25-öt ki lehet állítani hónapokat összevonva is, nem szükséges minden hónapban, adott dátumra.
namost felmerül a kérdés (jókor, tudom) hogy ha jól olvasom a honlapon, neki havonta bizonyos dátumig (19.-e?) kellett volna az én tax account-omra befizetni százalékot azután amit nekem kifizetett, és sejteni vélem hogy nekem is kellett volna egy valahányadik példányt kapnom ebből a bizonyos beadandó dokumentumból.
kérdésem, a fentiek megerősítésén vagy cáfolásán túl, hogy mit a leghelyesebb tenni ebben az elcsúszott helyzetben?
köszönöm,
steve
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tomi1000
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. December 23. Vasárnap, 19:22    Hozzászólás témája: Adósáv minmálbér esetén Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne (TothZ, Heni, Seci) hogyha február környékén elkezdek dolgozni (nagyon remélem akkor már ott leszünk barátnömmel) akkor mit figyeljek a payslip-emen?
-27 évesek vagyunk
-99% hogy minimálbérért fogunk melozni
Ha februárban kezdünk dolgozni akkor milyen adósávba kell hogy tegyenek ha feltehetően egész évben minimálbérért fogunk dolgozni? Hogy jelölik ezt pontosan? Mikor kezdjünk gyanakodni azon hogy esetleg rossz adósávban vagyunk?
Előre is nagyon köszi!
Tomi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
tomi1000
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. December 23. Vasárnap, 19:32    Hozzászólás témája: Re: Adósáv minmálbér esetén Hozzászólás az előzmény idézésével

tomi1000 írta:
Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne (TothZ, Heni, Seci) hogyha február környékén elkezdek dolgozni (nagyon remélem akkor már ott leszünk barátnömmel) akkor mit figyeljek a payslip-emen?
-27 évesek vagyunk
Ha februárban kezdünk dolgozni akkor milyen adósávba kell hogy tegyenek ha feltehetően egész évben minimálbérért fogunk dolgozni? Hogy jelölik ezt pontosan? Mikor kezdjünk gyanakodni azon hogy esetleg rossz adósávban vagyunk?
Előre is nagyon köszi!
Tomi

Mégegy kérdés + kivánság Mosoly
Ha agency alkalmaz minket akkor azt már tudom hogy ök lesznek a közvetlen munkáltatók. A payslip akkor is ugyanolyan formátumú, mintha direktben dolgozom egy cégnek? A minimálbéremből az angliai agency vonhat le magának valamit?

(végigolvastam a fórumot 90%-ban de ez nekem nem tiszta még.)

Boldog karácsont kivánok mindenkinek odakint, és boldog sikerekben gazdag uj évet!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Január 4. Péntek, 0:51    Hozzászólás témája: Re: Adósáv minmálbér esetén Hozzászólás az előzmény idézésével

tomi1000 írta:
Sziasztok,

-27 évesek vagyunk
Előre is nagyon köszi!
Tomi

Erre csak annyit tudok válaszolni, hogy ezután elvileg nem kell adót fizetnetek, mivel várhatóan áprilisig kevesebb lesz a keresményetek, mint 5000 font. Azonban a munkáltatótok nem tudom hogyan fogja az adót levonni, mert ahhoz először az Inland Revenuetól kellene egy besorolást kapni. Velem az első tört évben azt csinálta a munkáltató, hogy 20% adót vont, amit aztán visszaigényeltem. A legegyszerűbb, ha mindenre külön-külön rákérdeztek az ügynökségnél.
Vissza az elejére
Keszy
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Január 7. Hétfő, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nekem is lenne egy-két kérdésem, nagyon megköszönném ha valaki tudna nekem segíteni. Én már hazajöttem egy pár hónapja, és természetesen szeretném visszaigényelni az adómat, viszont nem igazán tudom, hogy pontosan mik is a feltételek. Nem az adóév végi visszaigénylésről beszélek, hanem ha valaki hazajön, és visszaigényelheti az addig befizetett adóját. Amit eddig én hallottam ismerősöktől, az az, hogy ha visszaigénylem (csak egy adóévről van szó) akkor 3 évig nem vállalhatok munkát ismét kinnt, de őszintén szólva mindenki mást mond, és már nem tiszta, hogyan is működik a dolog. Ha valaki tudja, légyszi írjátok meg! És a másik kérdés, hogy ha ez így van, és mégis visszamegyek, akkor csak egyszerűen visszafizetem a pénzt, és kész, vagy van e valami jogi következménye?
Köszönöm!
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Január 7. Hétfő, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Keszy írta:
Sziasztok!
Nekem is lenne egy-két kérdésem, nagyon megköszönném ha valaki tudna nekem segíteni. Én már hazajöttem egy pár hónapja, és természetesen szeretném visszaigényelni az adómat, viszont nem igazán tudom, hogy pontosan mik is a feltételek. Nem az adóév végi visszaigénylésről beszélek, hanem ha valaki hazajön, és visszaigényelheti az addig befizetett adóját. Amit eddig én hallottam ismerősöktől, az az, hogy ha visszaigénylem (csak egy adóévről van szó) akkor 3 évig nem vállalhatok munkát ismét kinnt, de őszintén szólva mindenki mást mond, és már nem tiszta, hogyan is működik a dolog. Ha valaki tudja, légyszi írjátok meg! És a másik kérdés, hogy ha ez így van, és mégis visszamegyek, akkor csak egyszerűen visszafizetem a pénzt, és kész, vagy van e valami jogi következménye?
Köszönöm!

Ilyesmiről eddig még nem hallottam. Amikor letelik az adóév, azaz áprilisban, csak le kell adnod a P60-as formot és máris dől a lé. Ez teljesen független attól, hogy aktuálisan éppen hol tartózkodsz. Viszont ennek megszervezése már a te problémád.
Vissza az elejére
kismacs
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Január 13. Vasárnap, 20:25    Hozzászólás témája: tax cod-ok Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

En oktoberben kezdtem el dolgozni sok mas magyarral es minket kapasbol BR W... kodba soroltak.(mint elso munkavallalok Angliaban) Ahhoz hogy megkapjuk a normal adozasi kodot egy egyszeru egyoldalas nyomtatvanyt kellett kitoltenunk, amit a munkaltatotol kerhetsz,de akar az adohivatalbol is. A nyomtatvany elkuldese utan megkaptuk az 522L-es normal adokodot es eszerint folytatodott ay adolevonas. A BR W kod annyit tesz, hogy 22%-ot vonnak a fizetesedbol, egy az egybe es nem veszik figyelembe az adozasi savokat. Ha mar 522L szerint adozol, akkor lepnek eletbe a kulonbozo adozasi savok.
Namar most erdekesseg annyi tortent anno, hogy volt olyan munkatarsunk, aki visszakapta mar akkor a nyomtatvany kitoltese utan az osszes adojat es utana nem is vontak neki tobbet,tehat a brutto bere egyenlo volt a netto berevel.(max a biztositast vontak le de adot nem)
A tobbiek pedig volt, hogy meg aprilis elott visszakaptak a tobbletet, amit a BR W... kod miatt tulfizetett es nem aprilis utan.
Nem tudom, hogy erre torveny van e hogy igy csinaltak,illetve hogy mi alapjan dontottek el, hogy az az egy ember mar akkor mentesult az adofizetes alol a tobbiek pedig nem...rejtely...
De a lenyeg, hogy elobb vagy utobb mindenki visszakapta a megerdemelt penzet(ertsd,amit tulfizetett).
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Következő
3 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban