Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Autó vásárlás, költségek
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Terminator
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. December 15. Szombat, 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

revoltoid írta:
beszámolható-e a fél év amit eddig lehúztam?

A biztositoknal a bonus pontok csakis kitoltott evek utan jarnak. Tehat, ha meg nem vagy egy eve a biztositodnal es valtani akarsz, 0 bonuszod lesz. Kulonben ok automatikusan regisztraljak a pontjaidat, neked csupan annyit kell tenned ha biztositot valtasz, hogy megmondod az uj biztositotarsasagnak kinel voltal, hany ev bonuszod van es ok ezt leellenorzik az illeto biztositonal. Rosszabb esetben azt mondjak neked, hogy kerd ki a regi biztositodtol a bonus igazolasodat es kuldd el nekik.
revoltoid
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. December 15. Szombat, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönöm szépen a választ,
akkor várok jövő májusig és pár online ajánlatot megnézek, ha egyáltalán szükséges vagy érdemes lesz váltani.
van még kérdésem, bizonytalan vagyok hogy feltegyem-e mert valószínű hogy volt már róla szó és nem akarok fárasztani senkit, mindenesetre ha nagyon kezdő a kérdés hagyjátok figyelmen kívül és érteni fogom hogy keresgéljek tovább a topikok közt, de most praktikusnak tűnik feltennem, mert éppen kommentelek Mosoly tehát:
nekem a normál B kategóriás jogsim van nálam, és autózom ha jól emlékszem május óta, akkor vettem itt egy golfot. mi a helyzet a britt jogsival, szükséges lassan csináltatnom?
köszönöm előre is a választ és elnézést még egyszer ha figyelmetlen voltam, remélem majd én is tudok segíteni másik topikban másnak,
üdv,
steve
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Terminator
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. December 15. Szombat, 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem szükséges, nyugodtan használhatod a magyar jogsit. Némelyik biztosító mondjuk többet akar veled fizettetni, ha nem angol a jogsid, de nagyjából asszem ennyi.
revoltoid
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. December 15. Szombat, 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönöm a választ,
de akkor mihez/mikor/kinek kell angol jogsi? mert olvastam erről de nem bírtam kisilabizálni a szakszöveget. nincs olyan szabály hogy egy év után kötelező angolra váltani ha itt élek és dolgozok?
köszi,
steve
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Terminator
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. December 15. Szombat, 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mivel Nagy-Britanniában nincs személyi igazolvány, így az egyik személy azonosító okmány az útlevél, amelyben viszont nincs állandó lakcím. A másik a jogosítvány, ezen van a lakcímed. Ezzel könnyebb igazolni magad bankszámlanyitásnál, telefon előfizetésnél, stb. Tehát, ha hosszútávon szeretnél itt élni mindenképp megéri kicserélni, legfeljebb, ha nem akarsz tovább itt maradni és hazaköltözöl, ott visszacseréled.
revoltoid
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. December 15. Szombat, 23:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönöm,
akkor amit megértettem az, hogy nem kell hivatalosan kötelező jelleggel kicserélni a jogsit, használhatom az otthonit az érvényesség lejártáig, viszont egyéb hivatalos ügyintézésnél hasznos ájdíként. ilyen értelemben ha el tudok intézni dolgokat nélküle akkor soha nem kérik számon. jól értettem meg?
egyébként van már bankszámlám és telefon előfizetésem is volt, (gondolom landline-ra gondoltál) és eddig nem kérték.
adódik a kérdés hogy ha angolra váltom akkor ugyanez a helyzet visszafele otthon is, ha hazalátogatok és vezetek?
köszi,
steve
Vissza az elejére
revoltoid
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. December 15. Szombat, 23:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

már úgy értem hogy nem óckodom tőle hogy átcseréljem ha hasznos, pláne hogyha munkavállalásnál előnyös, csak mint jogállás érdekelt.
bocsi a duplakommentért,
steve
Vissza az elejére
Terminator
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. December 15. Szombat, 23:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mobil előfizetésre gondoltam. Az ismerőseim simán használják Magyarországon az angol jogsit, még nem mondta senki, hogy gond lenne vele. A itteni jogállásban sem vagyok 100% biztos, csak azt tudom mondani, hogy még senkitől nem kérték számon ellenőrzésnél, hogy miért nem cserélte le angolra (már akit ismerek).
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. December 16. Vasárnap, 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Terminator írta:
Mobil előfizetésre gondoltam. Az ismerőseim simán használják Magyarországon az angol jogsit, még nem mondta senki, hogy gond lenne vele. A itteni jogállásban sem vagyok 100% biztos, csak azt tudom mondani, hogy még senkitől nem kérték számon ellenőrzésnél, hogy miért nem cserélte le angolra (már akit ismerek).

Az itteni jogallas az, hogy jo, ha tartassz magadnal egy nyomtatott lapot a DVLA oldalarol, amin a "amig ervenyes vagy mig el nem ered a 70 eves kort" szerepel. Ugyanis sok rendor sincs tisztaban a szaballyal...
Elfer az az 1 lap a kocsi kesztyutartojaban, nem?
Meg egy dolog, ami miatt hasznos lehet az angol jogsi: nevezetesen ha meg akarnak buntetni. Ugyanis az angol jogsira rateszik a buntipontokat es kesz. A kulfoldire meg nem tudjak es egybol court-ra viszik a dolgot, ami ugye sokkal macerasabb es dragabb.
Amit meg lehet csinalni, hogy csak egy counterpart license-t kersz a DVLA-tol a magyar jogsid melle, akkor oda tehetik a pontokat.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
revoltoid
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. December 16. Vasárnap, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönöm a válaszokat,
az a bizonyos oldal a dvla-ról gondolom arról szól hogy az eu országaiból jövő polgárok használhatják saját jogsijukat az említett határig, ugye?
a büntetésről jut eszembe hogy eddig egyszer volt egy kis összetűzésem a polisszal mert kiszúrták hogy nem viselem az övet, 30 font. azóta aztán úgy megtanultam a brittektől hogy mindíg bekapcsolják az övet hogy ha a parkolóban odébb kell állnom akkor is be akarom kapcsolni Nagyon boldog
a keztyűtartóról jut eszembe: mi az amit kötelező a kocsiban tartani a kozúti forgalomban? papírok, elakadás esetén, égők, stb. mert többen mondták nekem hogy semmit nem kell az égegyadta világon, de az nekem magyar háttérrel kicsit furcsa.
köszi,
steve
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. December 19. Szerda, 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

revoltoid írta:
köszönöm a válaszokat,
az a bizonyos oldal a dvla-ról gondolom arról szól hogy az eu országaiból jövő polgárok használhatják saját jogsijukat az említett határig, ugye?
a büntetésről jut eszembe hogy eddig egyszer volt egy kis összetűzésem a polisszal mert kiszúrták hogy nem viselem az övet, 30 font. azóta aztán úgy megtanultam a brittektől hogy mindíg bekapcsolják az övet hogy ha a parkolóban odébb kell állnom akkor is be akarom kapcsolni Nagyon boldog
a keztyűtartóról jut eszembe: mi az amit kötelező a kocsiban tartani a kozúti forgalomban? papírok, elakadás esetén, égők, stb. mert többen mondták nekem hogy semmit nem kell az égegyadta világon, de az nekem magyar háttérrel kicsit furcsa.
köszi,
steve

A biztosításod legyen mindenképpen nálad. A többi nem kötelező. Az én autómban még a pótkerék is csak átmeneti vacak és meg van adva, hogy milyen sebességhatárig használhatom. Az autónkat márkaszervízben vettem át és a pótkeréken, a dugókulcson és az emelőn kívül semmi más nem volt benne. Amikor megkérdeztem azt mondták csak ezek szükségesek. Azért egy izzókészletet vettem. Az angolok egyébként még szoktak tartani egy fényvisszaverős mellényt is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
revoltoid
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. December 19. Szerda, 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszönöm a választ,
igen, akkor nagyjából megerősítettétek hogy olyan mint kötelező nem igazán van, de nyilván nyilván vannak ésszerű dolgok amiket hasznos (lehet) az autóban tartani. a biztosítást én is ott tartom, nem a szerződést, csak pár dokumentumot ami alapján le lehet ellenőrizni.
üdv,
steve
Vissza az elejére
veressj
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Január 6. Vasárnap, 21:55    Hozzászólás témája: Autovasarlas + egybol haza Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mi a menete egy olyan esetnek, ha angliaban veszek egy autot es egybol haza akarok vele jonni?
Koltsegek + hova kell menni intezni

Koszi elore is
Vissza az elejére
brando
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Január 11. Péntek, 13:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az itteni biztosító nem akarja elfogadni az otthoni "no claim discount" vagyis kártörténeti igazolásomat. Mivel nekem bonus 10 vagyis a maximum a besorolásom, nem akarok az itteni kocsimra vagy 500 fonttal többet fizetni évente. Kérdésem, tud valaki olyan szakembert aki itt ebben segíthetne, mert sajnos vitatkozni meg veszekedni még nem nagyon tudok angolul - telefonon meg pláne.Akinek van ezirányú tapasztalata vagy ismer olyat aki járatos az autós biztosítási ügyekben annak a tanácsát megköszönném Forgó szemek
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Január 11. Péntek, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

brando írta:
Az itteni biztosító nem akarja elfogadni az otthoni "no claim discount" vagyis kártörténeti igazolásomat. Mivel nekem bonus 10 vagyis a maximum a besorolásom, nem akarok az itteni kocsimra vagy 500 fonttal többet fizetni évente. Kérdésem, tud valaki olyan szakembert aki itt ebben segíthetne, mert sajnos vitatkozni meg veszekedni még nem nagyon tudok angolul - telefonon meg pláne.Akinek van ezirányú tapasztalata vagy ismer olyat aki járatos az autós biztosítási ügyekben annak a tanácsát megköszönném Forgó szemek

Ha olyan, angol nyelven kiallitott igazolast mutatsz be, amiben az is benne van, hogy te otthon eladtad az autot, akkor kotelesek elfogadni.
Ha nem adtal el az autot, akkor persze senki sem fogja elfogadni, sem itt sem otthon.
Ha ez nem megy, akkor valts biztositot!
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autós fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
3 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban