Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Adozas Mo-i ingatlan kiadasa utan

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. December 12. Szerda, 10:28    Hozzászólás témája: Adozas Mo-i ingatlan kiadasa utan Hozzászólás az előzmény idézésével

UK-ban dolgozom es elek - Mo-i lakasomat kiadtam. Hogy adozom a jovedelmem utan?

- megkerdeztem a ceges konyvelonket, aki azt mondja, hogy hogy itt kell adoznom, mert itt vagyok rezidens

- otthon megkerdeztem egy jogaszt, szerinte ott kell adoznom, ahol az ingatlan fizikailag van.

Ha itt adozom, akkor hogy adok szamlat otthon a berbeadasrol? Konkretan az erdekelne, hogy milyen adoszamot kell hasznalni. Magyart, UK vagy kernem kell egy EU-s adoszamot?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. December 12. Szerda, 22:29    Hozzászólás témája: Re: Adozas Mo-i ingatlan kiadasa utan Hozzászólás az előzmény idézésével

Finsbury írta:
UK-ban dolgozom es elek - Mo-i lakasomat kiadtam. Hogy adozom a jovedelmem utan?

- megkerdeztem a ceges konyvelonket, aki azt mondja, hogy hogy itt kell adoznom, mert itt vagyok rezidens

- otthon megkerdeztem egy jogaszt, szerinte ott kell adoznom, ahol az ingatlan fizikailag van.

Ha itt adozom, akkor hogy adok szamlat otthon a berbeadasrol? Konkretan az erdekelne, hogy milyen adoszamot kell hasznalni. Magyart, UK vagy kernem kell egy EU-s adoszamot?

Ha jól tudom az önkormányzatnál (magyar) is bejelentheted, hogy kiadod a lakást és akkor csak ott kell általányadózni utána. A részlezeket nem tudom, talán kérdezd meg a könyvelődet.
Vissza az elejére
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. December 13. Csütörtök, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszi! Mar megkerdeztem. Az a gond, hogy mast mond az itteni konyvelo es az otthoni jogasz. Most melyiknek kellene hinnem?

Ha valakinek van tapasztalat, orommel veszem, privatban is.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. December 13. Csütörtök, 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Finsbury írta:
Koszi! Mar megkerdeztem. Az a gond, hogy mast mond az itteni konyvelo es az otthoni jogasz. Most melyiknek kellene hinnem?

Ha valakinek van tapasztalat, orommel veszem, privatban is.

Az angol adobevallason van egy olyan rovat, hogy "kulfoldi ingatlan berbeadasabol szarmazo jovedelem". Erre minden evben fel is hivja az IR a figyelmemet Mosoly Nem veletlen, minden masodik kollegamnak van spanyol/portugal ingatlana, amit kiad az ev nagy reszeben (es sejtem mennyit adozik utana, de ez mas teszta)

Es ugye van egy kettos adoztatast elkerulo nemzetkozi egyezmeny.
Szoval elmeletileg minden jovedelmed utan osszevontan egy orszagban kell adoznod, ott, ahol elsz.

Tanacs: Add ki szamla nelkul, maganszemelynek.

-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. December 13. Csütörtök, 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Koszi a valaszt.
Sajnos a helyzet pont forditott, mint itt - ugye otthon a berbeado fizet az ugynoknek es fut a berlo utan. Most talatunk egy megbizhato berlot, leinformalhato, tobb evre is kivenne a lakast - valami megoldast biztosan fogok talani.
Vissza az elejére
Finsbury
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. December 13. Csütörtök, 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megvan a valasz:
Az ingatlanbol szarmazo jovedelem nem tartozik az illetoseg hatalya ala - azaz ott adozik, ahol a jovedelem fizikaileg keletkezik. Esetemben Mo-on. Ezt a ket orszag kozotti 1978. 15. törvenyereju rendelet szabalyozza, annak is a 6. cikke. Hogy Spanyolorszaggal vagy Portugaliaval miben allapodott meg UK, azt nem tudom, de Mo-gal mindenkeppen ebben es jelenleg is ez hatalyos.
Aki nem hiszi, jarjon utana:
http://www.huemblon.org.uk/mabragr/dbltax.html

A kettos adoztatas elkerulese mast jelent, mint amit irsz. Helyesen azt, hogy egy jovedelem utan ne kelljen egyszerre 2 helyen adozni - de mindenkeppen adozz is valahol. Adhatsz be egyszerre 2 orszagban adobevallast - az en esete de egy adott jovedelem utan csak egyszer kell adot fizetned. Es meg valamit: az egyik orszagban megszerzett joivedelem adoalapot novel a masik orszagban is! Be vallani be kell, de nem kell adot fizetni utana UK-ben!
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. December 15. Szombat, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Finsbury írta:
Megvan a valasz:
Az ingatlanbol szarmazo jovedelem nem tartozik az illetoseg hatalya ala - azaz ott adozik, ahol a jovedelem fizikaileg keletkezik. Esetemben Mo-on. Ezt a ket orszag kozotti 1978. 15. törvenyereju rendelet szabalyozza, annak is a 6. cikke. Hogy Spanyolorszaggal vagy Portugaliaval miben allapodott meg UK, azt nem tudom, de Mo-gal mindenkeppen ebben es jelenleg is ez hatalyos.
Aki nem hiszi, jarjon utana:
http://www.huemblon.org.uk/mabragr/dbltax.html

A kettos adoztatas elkerulese mast jelent, mint amit irsz. Helyesen azt, hogy egy jovedelem utan ne kelljen egyszerre 2 helyen adozni - de mindenkeppen adozz is valahol. Adhatsz be egyszerre 2 orszagban adobevallast - az en esete de egy adott jovedelem utan csak egyszer kell adot fizetned. Es meg valamit: az egyik orszagban megszerzett joivedelem adoalapot novel a masik orszagban is! Be vallani be kell, de nem kell adot fizetni utana UK-ben!

Az utóbbit azért megnézném. A nejemnek is volt mo.-i jövedelme és amikor be akarta írni, az Inland revenue egyszerűen nem tudott mit kezdeni vele (hogy számolják át, hogy vegyék figyelembe a különböző adóév miatt, stb.). Végül egyszerűen azt mondták, hogy nem foglalkoznak vele. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Adó ügyek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban