Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Külföldön dolgozni itthon élő vállalkozás mellett lehet-e?

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wiola
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. November 9. Péntek, 18:35    Hozzászólás témája: Külföldön dolgozni itthon élő vállalkozás mellett lehet-e? Hozzászólás az előzmény idézésével

Ki szeretnék menni Angliába dolgozni,viszont a vállalkozásomat egyelőre még nem szeretném feladni.(Ha nem jönne be a kinti munka,még visszajöhetnék folytatni .)Ebben az esetben lehet kinn hivatalosan munkát vállalni,vagy csak úgy,ha visszaadom itthon a váll.-mat? Kérem aki tud ebben segíteni,az válaszoljon!
Előre is köszönöm!
wiola
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Terminator
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásElküldve: 2007. November 9. Péntek, 20:04    Hozzászólás témája: Re: Külföldön dolgozni itthon élő vállalkozás mellett lehet- Hozzászólás az előzmény idézésével

wiola írta:
Ki szeretnék menni Angliába dolgozni,viszont a vállalkozásomat egyelőre még nem szeretném feladni.

Nemhiszem, hogy bárkit is érdekelne, hogy hány vállalkozásod illetve munkahelyed van. Teljesen legális, hogy ha több forrásból van jövedelmed.
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. November 10. Szombat, 23:45    Hozzászólás témája: Re: Külföldön dolgozni itthon élő vállalkozás mellett lehet- Hozzászólás az előzmény idézésével

wiola írta:
Ki szeretnék menni Angliába dolgozni,viszont a vállalkozásomat egyelőre még nem szeretném feladni.(Ha nem jönne be a kinti munka,még visszajöhetnék folytatni .)Ebben az esetben lehet kinn hivatalosan munkát vállalni,vagy csak úgy,ha visszaadom itthon a váll.-mat? Kérem aki tud ebben segíteni,az válaszoljon!
Előre is köszönöm!
wiola

Szerintem is nyugodtan folytathatod mindkettőt ugyanabban az időben, csak az adózás mikéntje a kérdés. Elvileg a kettős adózás elkerülése érdekében csak az egyik országban kellene adóznod. Ugyanakkor annak idején az APEH hasonló kérdésre azt válaszolta nekem, hogy a Magyarországon szerzett jövedelem után otthon kell adózni és be kell vallani az Angliában szerzett jövedelmet is, csak adózni nem kell utána, de ha jól emlékszem az adósáv számításába bele fog számítani. A legnagyobb probléma azonban, hogy Angliában áprilistól áprilisig tart az adóév. A helyedben vagy az APEH-tól kérnék hivatalos állásfoglalást (30 nap átfutási idő, de ingyenes), vagy egy adószakértőt keresnék meg (ez gyorsabb, de pénzbe kerül).
Vissza az elejére
myke
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. November 11. Vasárnap, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hamarosan megyek ki Angliába, egész pontosan Norwich-ba és érdeklődnék, hogy innen Magyarországról hol kereshetek ott kint kiadó házat, vagy lakást, de nem közöset, mert a feleségemmel megyünk ki, így csak ketten szeretnénk egy helyen lakni. A másik kérdésem az lenne, hogyha nincs jogosítványom, akkor ott kint letehetem-e és tolmácsot kérhetek-e, illetve van e magyar autós iskola kint? A legutolsó kérdésem az lenne, hogyha szertnék ott kint egyéni vállalkozó lenni, hogyan tehetem meg, itthon nincs vállalkozásom. Előre is köszönöm. Miki
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. November 13. Kedd, 7:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

myke írta:
sziasztok. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hamarosan megyek ki Angliába, egész pontosan Norwich-ba és érdeklődnék, hogy innen Magyarországról hol kereshetek ott kint kiadó házat, vagy lakást, de nem közöset, mert a feleségemmel megyünk ki, így csak ketten szeretnénk egy helyen lakni. A másik kérdésem az lenne, hogyha nincs jogosítványom, akkor ott kint letehetem-e és tolmácsot kérhetek-e, illetve van e magyar autós iskola kint? A legutolsó kérdésem az lenne, hogyha szertnék ott kint egyéni vállalkozó lenni, hogyan tehetem meg, itthon nincs vállalkozásom. Előre is köszönöm. Miki

1. Hazat/lakast berelni referencia nelkul, plane otthonrol majdhogynem lehetetlen. Azert sok sikert!
2. Miert ne szerezhetnel angol jogsit? Tolmacsot szerintem nem kapsz. Azert keszulj fel, hogy egy ezres alatt nem nagyon uszod meg. Autosiskola nyilvan nincs, de vannak magyar oktatok, pl. a felesegem is. Viszont Norwich kornyeken jo esellyel nem talalsz ilyent.
3. Hogy otthon mid van az itt senkit sem erdekel (hacsak nem bankszamlat szamottevo osszeggel). Egyeni vallalkozast nagyon egyszeru csinalni, de sok reszlettel nem szolgalhatok.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
myke
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. November 13. Kedd, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Seci!
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál Nekünk. Ha a jogosítvány ezres körül van, nem probléma mert szerencsére nem 500 font-al megyünk ki. Ha a feleséged oktató, tudna nekem segíteni? Mi kell hozzá stb... Egy skype vagy egy msn nagyon megkönnyítené a kapcsolatfelvételt, persze csak ha nem vagyok tolakodó. Segítségedet előre is köszönöm.
Bori, Miki
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. November 13. Kedd, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

myke írta:
Szia Seci!
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál Nekünk. Ha a jogosítvány ezres körül van, nem probléma mert szerencsére nem 500 font-al megyünk ki. Ha a feleséged oktató, tudna nekem segíteni? Mi kell hozzá stb... Egy skype vagy egy msn nagyon megkönnyítené a kapcsolatfelvételt, persze csak ha nem vagyok tolakodó. Segítségedet előre is köszönöm.
Bori, Miki

Mindjart felteszek egy tajekoztatot az "Autos-jogositvanyos" topikba.
Norwich tolunk istentelen messze van, ugyhogy helyi oktato utan kell majd nezned.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2007. November 13. Kedd, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

seci írta:
myke írta:
Szia Seci!
Bori, Miki

Mindjart felteszek egy tajekoztatot az "Autos-jogositvanyos" topikba.
Norwich tolunk istentelen messze van, ugyhogy helyi oktato utan kell majd nezned.
-seci

Mar megint nem tudom a sajat hozzaszolasaimat editalni Mosoly SYSADM monggyon le!

Van mar ilyen topik (az Angol jogis alatt), olvasgasd: http://www.magyaroklondonban.com/ftopict-445.html

-seci
Vissza az elejére
wiola
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. November 13. Kedd, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Okoska Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban